Endodoncjaleczenie kanałowe

Leczenie kanałowe należy przeprowadzić wówczas, gdy wewnątrz zęba dochodzi do infekcji – (zapalenia miazgi, utworzenia ropnia, przewlekłego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych). Jest to procedura mogąca zapobiec ekstrakcji zęba (usunięcia), porównana często do „naturalnego implantu”.

Głównym zadaniem leczenia kanałowego jest oczyszczenie, wnętrza zęba z zainfekowanych tkanek, dezynfekcja i szczelne wypełnienie systemu korzeniowego (kanałów). Zachowanie własnego zęba wiąże się z szeregiem korzyści, m.in. :

  • utrzymaniem jego prawidłowej funkcji,
  • zapobiegnięciem zaburzeniom zgryzu (przesuwaniu zębów sąsiednich i przeciwstawnych).
  • Uniknięcie w przyszłości bardziej czasochłonnych i kosztowniejszych procedur – ortodoncji, implantoprotetyki.

W naszym centrum stomatologicznym procedura ta wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Ząb jest zabezpieczony koferdamem a cały zabieg wykonywany jest pod kontrolą mikroskopu, zapewniając maksymalną precyzję i skuteczność leczenia.

Re-endodoncja ( powtórne leczenie kanałowe)

Ta procedura wykonywana jest w przypadku niepowodzenia poprzedniego leczenia, skutkując zmianami patologicznymi w obrębie kanału i tkankach otaczających korzeń.

Powtórne leczenie kanałowe jest znacznie trudniejszym zabiegiem, wymagającym dużego doświadczenia i specjalistycznego instrumentarium.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji